• Konto fundacji

    Alior Bank S.A. 32 2490 0005 0000 4500 4788 2300
  • open panel

Po Prostu Położna

 

poprostupolozna logo
Fundacja Bezpieczny Brzuszek partnerem kampanii „Po Prostu Położna”

Od 21. tygodnia ciąży można uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych z położną gwarantowanych przez NFZ. Z możliwości tej korzysta aktualnie jedynie 3,5% kobiet spodziewających się dziecka. Spośród pozostałych 96,5% kobiet, większość poznaje swoją położną dopiero na sali porodowej i podczas wizyt patronażowych. Sytuację tę ma zmienić kampania społeczna „Po Prostu Położna”, która jesienią tego roku dotrze do największych polskich miast, aby w towarzystwie Agnieszki Maciąg i położnej Ewy Janiuk spotkać się przyszłymi mamami. Organizatorem akcji jest fundacja współtworząca portal Siostra Ania.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży. Jej głównym celem jest dotarcie do nich z informacją o tym, że od 21. tygodnia ciąży jeden raz w tygodniu, a od 32. dwa razy w tygodniu mogą brać udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona emocjonalne wsparcie, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej i rozwieje wątpliwości związane z porodem.
Polskie kobiety spodziewające się dziecka regularnie odwiedzają lekarza, pilnują terminów badań i dbają o nienarodzone życie, jednak z powodu wielu niepewności i lęku przed porodem nie zawsze mogą w pełni cieszyć się z tego wyjątkowego czasu, jakim jest ciąża. O te aspekty emocjonalne, przygotowanie do zmiany jaką jest rodzicielstwo oraz przygotowanie do porodu troszczy się położna, która może podzielić się swoją ekspercką wiedzą i udzielić przyszłej mamie profesjonalnego wsparcia. Aby było to jednak możliwe – obie Panie – położna i przyszła mama – powinny spotkać się dużo wcześniej niż na porodówce.
Kampania „Po prostu położna” chce zachęcić kobiety do udziału w spotkaniach edukacyjnych z położną oraz zapoznać je z szerokim wachlarzem umiejętności, kompetencji i praw, jakie posiada położna. W tym celu zostanie przeprowadzony cykl bezpłatnych warsztatów w Opolu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku. W każdym spotkaniu weźmie udział Agnieszka Maciąg – Twarz kampanii – znana modelka, prezenterka, piosenkarka i przede wszystkim mama oraz Ewa Janiuk – Ekspert kampanii – położna od ponad 26 lat aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym.
Szczegółowe informacje dotyczące kampanii można znaleźć na stronie www.poprostupolozna.pl oraz na https://www.facebook.com/poprostupolozna .

 

Komentarze z Facebooka:

Zostaw komentarz

© 2012 - 2013 Fundacja Bezpieczny Brzuszek